NA JAKIM PODŁOŻU MONTUJE SIĘ TARASY KOMPOZYTOWE?

24 lipca 2018

NA JAKIM PODŁOŻU MONTUJE SIĘ TARASY KOMPOZYTOWE?

Tarasy kompozytowe montuje się na różnych podłożach. Od ich rodzaju zależy czas trwania budowy tarasu i jego ostateczna cena. Właściwe przygotowanie podłoża jest pierwszą czynnością, którą wykonuje ekipa montażowa. Od jakości wykonania tej czynności zależy efekt realizacji projektu oraz bezpieczeństwo użytkowników tarasu. Wśród najczęstszych rozwiązań podłoży tarasowych wyróżniamy: podłoże betonowe, na gruncie oraz na balkonie.

Podłoże betonowe dla tarasu kompozytowego

Jeśli zdecydowaliśmy się na podłoże betonowe, wówczas cała konstrukcja ułożona jest na płycie betonowej. To na niej mocowane są legary (w układzie poziomym lub pionowym). Legary można także układać na konstrukcji stalowej, drewniane, aluminiowej, a nawet na wspornikach z tworzywa sztucznego. Podłoże betonowe, na którym chcemy zbudować taras kompozytowy, powinno być dosyć płaskie, ze spadkiem około 1% od ścian budynku.

PODŁOŻE NA GRUNCIE DLA TARASU KOMPOZYTOWEGO

W przypadku tarasu kompozytowego zbudowanego na podłożu na gruncie mamy do wyboru dwie opcje: montaż tarasu na podporach betonowych lub płytach betonowych. W pierwszym przypadku montaż zaczyna się od wykonania około metrowych otworów, które później zbrojone są drutem. Na otworach umieszczane są osłony dla betonu, których wysokość odzwierciedla wysokość tarasu. W przypadku montażu tarasu na płytach betonowych pierwszym krokiem jest usunięcie 20-30-centymetrowej warstwy ziemi i uzupełnienie powstałego miejsca żwirem. Na takie podłoże nakłada się płyty betonowe.

PODŁOŻE NA BALKONIE DLA TARASU KOMPOZYTOWEGO

Taras zamontowany na podłożu balkonowym inaczej nazywamy pływającym (określa się tak wszystkie tarasy, w których nie ma możliwości mocowania konstrukcji nośnej tarasu do podłoża). Montując taki taras, legary układa się po zewnętrznych krawędziach tarasu, a pozostałe rozmieszcza się prostopadle do montowanej deski kompozytowej. Jeśli taras, balkon na stropodachu ma niewielką powierzchnię, wówczas dodatkowo stosuje się obciążniki w postaci płyt betonowych.

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności