NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY MONTAŻU DESEK KOMPOZYTOWYCH

31 sierpnia 2017

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY MONTAŻU DESEK KOMPOZYTOWYCH

Deski kompozytowe nie tylko są wytrzymałe i estetyczne, ale również nie stwarzają większych problemów podczas montażu. Mimo tych udogodnień – bez doświadczenia w tego typu konstrukcjach – warto powierzyć to zadanie powierzyć profesjonalistów. Z prostego powodu. Jeśli w trakcie montażu popełnimy błąd (czytaj: dojdzie do uszkodzenia), istnieje ryzyko, że producent nie uwzględni naszej reklamacji. Nie warto ryzykować, zwłaszcza że firmy montażowe posiadają olbrzymie doświadczenie i potrafią wydobyć cały potencjał z desek kompozytowych.

Coraz częściej producenci oferują już gotowe systemy tarasowe, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Taki zestaw składa się oczywiście z odpowiednich desek (odpornych na wymagające warunki atmosferyczne), legarów, listew, maskownic, a także klipsów ze stali nierdzewnej, co pozwala zachować nienaganną estetykę. Wkręty nie będą widoczne, a cała konstrukcja będzie odpowiednio zabezpieczona.

Oprócz tego potrzebne będą nam klasyczne narzędzia, takie jak: poziomica, miarka, kołki rozporowe (najlepiej z płaskimi łbami), wkręty (najlepiej sprawdza się stal nierdzewna), wiertarka, wkrętarka oraz brzeszczot (ewentualnie pilarka ręczna).

Pierwszy etap to właściwe przygotowanie podłoża. Najbardziej stabilny jest beton, który powinien zostać wcześniej wyczyszczony, osuszony i wyrównany. Pamiętajmy także o prawidłowym spadku, aby woda mogła spływać z powierzchni.

Jeśli podłoże jest gotowe do montażu, możemy rozpocząć mocowanie legarów. W tej kwestii należy polegać na zaleceniach producenta. Najczęściej wystarczy użyć wkrętów lub kołków, a także idealnie dopasowanych klipsów, przykręcanych do legarów. Dodatkowo przydatne mogą okazać się gumowe podkładki/plastikowe do wypoziomowania tarasu oraz listwy wykończeniowe.

Jeżeli proces przykręcania klipsów zakończył się sukcesem, możemy wsuwać po kolei kolejne deski. Pamiętajmy jednak, że przy ostatniej desce potrzebne będzie przykręcenie pod kątem 45° specjalnego wkrętu samowiercącego przez deskę do legara lub zależności od producenta użycie specjalnego klipsa końcowego.

Często bagatelizowane, ale bardzo istotne jest zwrócenie uwagi, czy każda deska posiada znacznik z tej samej strony. Podczas montażu desek kompozytowych pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Najważniejsze jest bezpieczeństwo i dokładność.

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności