JAK URZĄDZIĆ OGRÓD W CIEKAWYM STYLU

23 listopada 2017

JAK URZĄDZIĆ OGRÓD W CIEKAWYM STYLU

Ogród jest wizytówką każdego domu. To ulubione miejsce zabaw dzieci, a także imprez dorosłych. To tu zapraszamy latem i wiosną gości i tu, jeśli tylko pozwala nam na to pogoda, spędzamy każdą wolną chwilę. Ważne, aby to miejsce było wyjątkowe, aby rzeczywiście było najbardziej reprezentatywną częścią naszej posiadłości. Jak o to zadbać?

Ogród jest nie tylko ważny ze względów estetycznych, ale także finansowych, ponieważ od jego stanu zależy to, czy wartość naszej posiadłości wzrośnie nawet o kilkanaście procent! Dziś pominiemy jednak kwestie wartości domu i skupimy się wyłącznie na użytkowej właściwości ogrodu. To miejsce kojarzy się z bujną roślinnością, z wieloma kolorami. Aby jednak ujarzmić naturę, warto zainwestować w elementy, które będą powtarzalne w naszym ogrodzie i tym samym zadecydują o jego charakterze. Takim elementem może być kompozyt drewna.

KOMPOZYT NA TARASIE I OGRODZENIU

W ostatnich latach furorę robią deski kompozytowe, które chętnie wykorzystywane są przede wszystkim do budowy tarasu. Cenione są głównie za prostotę konserwacji, elegancki wygląd, a także za wytrzymałość i odporność nawet na najtrudniejsze warunki atmosferyczne.

Taras z desek kompozytowych będzie nam służył przez wiele lat. Warto mieć świadomość zalet tego materiału i pójść o krok dalej. Równie świetnie kompozyt sprawdzi się jako materiał naszego ogrodzenia. Efekt naturalnego drewna oraz właściwości, dzięki którym konserwacja, malowanie i impregnacja są potrzebne dużo rzadziej niż w przypadku drewna naturalnego, sprawią, że ogrodzenie będzie funkcjonalnym i niezwykle estetycznym elementem naszej posiadłości.

Deski kompozytowe, których używamy przy montażu ogrodzenia, mają dokładnie te same właściwości, skład i kolorystykę jak deski tarasowe. Wspólny element kolorystyczny zintegruje wygląd naszego ogrodu i sprawi, że będzie miejscem pełnym harmonii. Dodatkowo deski kompozytowe możemy także wykorzystać jako przegrody między rabatami i do innych elementów małej architektury ogrodowej.

PROJEKT I REALIZACJA

Projekt naszego ogrodu może być najpiękniejszy, jednak aby końcowy efekt się udał, potrzebna jest jego idealna realizacja. Chociaż sadzenie roślin można przyswoić i świetnie sobie z tym zadaniem poradzić, to jednak montaż tarasu i ogrodzenia lepiej zostawić specjalistom. Chociaż deski kompozytowe są prostsze w montażu niż te ze zwykłego drewna, to jednak wymaga doświadczenia i wiedzy, a tego nie gwarantuje nawet najlepsza znajomość teorii. Jeśli wcześniej nie wykonywaliśmy takiego montażu lub nie mamy odpowiednich, profesjonalnych narzędzi – lepiej zostawmy to firmie montażowej. Każde uszkodzenie drewna kompozytowego z naszej strony może być rysą na idealnej prezentacji ogrodu. Chociaż pogoda za oknem na to nie wskazuje, wiosna w końcu nadejdzie. A wówczas, warto cieszyć się perfekcyjnym ogrodem – kolorowym, ale gustownym.

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności