JAK DBAĆ O TARAS KOMPOZYTOWY?

17 sierpnia 2017

JAK DBAĆ O TARAS KOMPOZYTOWY?

Tarasy kompozytowe – jak już wspomnieliśmy w poprzednim artykule – nie wymagają zbyt wiele zabiegów pielęgnacyjnych, a pod względem estetyki bardzo przypominają drewniane rozwiązanie. Przede wszystkim nie musimy się martwić o zakup drogich impregnatów czy specjalnych olejów. Kompozyt zapewnia odporność na zmienne warunki atmosferyczne, ale musi być regularnie czyszczony, aby zachować na wiele lat swój niesamowity wygląd.

Systematyczność to podstawa

Deski kompozytowe są bardzo wytrzymałe, ale nie możemy zapomnieć o regularnej konserwacji. Jeśli pogoda dopisuje, to spędzamy na tarasie sporo wolnego czasu, więc istnieje spore ryzyko, że zaczną pojawiać się plamy (od napojów czy żywności). Wtedy należy reagować błyskawicznie, aby np. tłuszcz nie wniknął głęboko w strukturę, ponieważ będzie trudno całkowicie się go pozbyć. Dlatego warto przyswoić sobie znane powiedzenie: lepiej zapobiegać niż leczyć. Zachęcamy do systematycznego mycia i zamiatania. Konserwacja tarasu kompozytowego nie zajmuje zbyt wiele czasu, a może zagwarantować mu długą żywotność. Systematyczność jest szczególnie ważna jesienią, kiedy na tarasie pojawią się nieproszeni gości w postaci liści, nie zapominając oczywiście o różnych mikroorganizmach, które karmią się pozostałościami organicznymi.

Akcja pielęgnacja – jakie środki czystości? 

Cała operacja nie jest specjalnie skomplikowana. Aby pozbyć się zabrudzeń (np. plam), wystarczy użyć… wody, ewentualnie delikatnych środków myjących. Wygodne jest korzystanie z myjki ciśnieniowej. Szybko, dokładnie i bezpiecznie dla desek kompozytowych. Oczywiście nie wszystkie detergenty skutecznie usuną zanieczyszczenia, nie narażając wierzchniej warstwy. Dlatego warto najpierw zapoznać się z zaleceniami producenta. Jeśli woda okaże się niewystarczająca, wtedy można użyć… płynu do mycia naczyń, chociaż skuteczniejszym rozwiązaniem jest użycie specjalnego preparatu do czyszczenia desek kompozytowych. Takie preparaty pomogą w usunięciu plam z tłuszczem, węglem (np. po grillu), sadzą czy innymi zabrudzeniami, które stwarzają większe problemy. W ostateczności – można wykorzystać miedzianą szczotkę lub papier ścierny.

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności