DREWNO CZY KOMPOZYT

20 września 2017

DREWNO CZY KOMPOZYT

Deski kompozytowe oraz deski z naturalnego drewna to podstawowe dwa materiały, które wykorzystujemy do budowy tarasów i ogrodzeń. Ale który z nich jest lepszy? To trudne pytanie, bo każdy z nas od wspomnianych konstrukcji wymaga w mniejszym bądź większym stopniu czegoś innego. Aby się przekonać, które lepiej sprawdzi się w naszym przypadku, należy poznać cechy obu i różnice, które je dzielą.

Czym jest deska kompozytowa?

To deski produkowane z pyłu drzewnego wymieszanego ze sztucznym tworzywem. Otrzymana deska odznacza się przede wszystkim wytrzymałością i odpornością na działanie czynników zewnętrznych. To bardzo ważne, bo deszcz, wiatr i zmienne temperatury łatwo przyczyniają się do pęcznienia bądź wysychania oraz wypaczania materiałów naturalnych, z których składają się konstrukcje wokół naszego domu. Deski kompozytowe mają tę przewagę nad drewnem, że aby zachowywały swoje walory użytkowe, nie trzeba ich dodatkowo konserwować.

Dobry stosunek jakości do ceny

Kolejną zaletą kompozytu jest jego ekonomiczność. Deski kompozytowe na taras wyglądają bardzo estetycznie i pod tym względem z pewnością mogą się równać deskom drewnianym, a przy tym trzeba za nie zapłacić o wiele mniej. Zwłaszcza w porównaniu do drewna egzotycznego.

Jeśli chodzi o kolor desek, przybierają one taką barwę, jaką nada się im fabrycznie. Kompozytu nie wybarwia się na nowo. Natomiast deski drewniane pod względem koloru są bardzo niestabilne – aby zachować pożądaną barwę, należy wybarwiać je przynajmniej raz w roku. Łatwo więc zauważyć, że drewno wymaga od użytkownika o wiele więcej zabiegów. Z drugiej strony drewno może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią częste zmiany – konieczność odnawiania koloru to jednocześnie możliwość całkowitej jego zmiany.

Komfort dla stóp

A jeśli chodzi o zmysł dotyku – który materiał jest milszy w dotyku? Pod tym kątem na pewno nie trzeba się obawiać, że kompozyt (jako produkt częściowo z tworzyw sztucznych) będzie w jakiś sposób ustępował drewnu. Kompozyt jest miły w dotyku tak samo jak drewno. Zarówno kompozyt, jak i drewno nie nagrzewają się tak mocno, jak np. płytki ceramiczne, dzięki czemu bardzo przyjemnie chodzi się po nich boso.

Oczywiście zawsze znajdą się osoby, które w żaden sposób nie dadzą się przekonać do materiałów innych niż drewno. Nie da się ukryć, drewno, jako materiał maturalny, ma swój niepowtarzalny urok, usłojenie, starzejącą się pod wpływem upływającego czasu barwę. Zamiłowanie do tego materiału jest zrozumiałe. Jednak każdego, kto nie czuje aż tak silnego przywiązania do drewna, na pewno usatysfakcjonuje kompozyt. Wykorzystany zarówno do budowy tarasu, jak i ogrodzenia, tworzy wyjątkowo spójną i estetyczną całość.

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności