DESKI KOMPOZYTOWE – NIE TYLKO NA TARAS

7 maja 2018

DESKI KOMPOZYTOWE – NIE TYLKO NA TARAS

O zaletach desek kompozytowych rozpisywaliśmy się na łamach naszego bloga już niejednokrotnie. Przypomnijmy pokrótce, że ten produkt jest wysoce ekologiczny, dzięki antypoślizgowej powierzchni oraz braku drzazg – bezpieczny dla dzieci i seniorów, a także łatwy w pielęgnacji i konserwacji. Co więcej, estetyczne walory kompozytu są dodatkowym argumentem przemawiającym za tym nowoczesnym zastępnikiem drewna naturalnego.

Deski kompozytowe to powszechny materiał do budowy tarasu. Trzeba przyznać, że tarasy kompozytowe mają w sobie dużo uroku. Ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu możemy bez najmniejszej obawy stąpać po nich bosą stopą. Ponadto, wybór kolorów desek kompozytowych sprawia, że taras możemy dowolnie dopasować do wystroju salonu, jadalni lub harmonijnie zaaranżować z otoczeniem podwórza. Jak się jednak okazuje, tego rodzaju deski mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Sprawdzą się więc nie tylko jako budulec tarasu, ale także w rzeszy innych projektów.

Jak zachować spójność ogrodu?

Deski kompozytowe mogą stanowić element spajający aranżację ogrodu. I tak materiał ten może posłużyć nam za wykończenie m.in. elewacji. Ciepły odcień deski sprawi, że dom będzie wyglądał przyjaźnie, rodzinnie, natomiast chłodniejsza barwa nada budowli ostrości i nowoczesnego sznytu.

Tego typu deski tarasowe mogą także stanowić wykończenie schodków, murków, a także budować ogrodowe dróżki. Odporność materiału na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie zmiennych warunków atmosferycznych jest z pewnością argumentem, by wykorzystywać go jak najczęściej w małej architekturze ogrodowej.

Wykorzystanie desek kompozytowych nie tylko do budowy tarasu, ale także do elementów znajdujących się w jego najbliższym otoczeniu, pozwoli nie tylko na zachowanie spójności aranżacyjnej, ale także optycznie powiększy powierzchnię budowli. I tak deski wykańczające elewację ściany łączącej się z tarasem sprawią, że ten wyglądać będzie na znacznie dłuższy.

Nie zapominajmy także o tym, że kompozyt to doskonały materiał do budowy obrzeży basenów, balkonów, a nawet ogrodzenia. Przemyślana aranżacja ogrodu, którego wspólnym akcentem stanie się deska kompozytowa z pewnością zrobi dużo lepsze wrażenie na wszystkich, którzy przekroczą progi naszego domostwa. Warto pamiętać o tym, że kompozyt jest materiałem uniwersalnym, który może zastąpić tradycyjne drewno, plastik, kamień i inne materiały powszechnie używane do budowy ogrodzeń, ścieżek, elewacji etc.

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności