BEZPIECZNY TARAS DLA DZIECKA

19 listopada 2017

BEZPIECZNY TARAS DLA DZIECKA

Każdy rodzic pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej. Pewne rzeczy stoją jednak ze sobą w sprzeczności. Z jednej strony chcielibyśmy, żeby maluch miał całkowitą swobodę zabawy i poznawania świata, z drugiej jednak drżymy o jego bezpieczeństwo, chcemy więc mieć nad nim pełną kontrolę. Na szczęście są takie rozwiązania, które godzą sprzeczne dążenia troskliwych rodziców. My pokażemy, że może nim być taras z desek kompozytowych.

Taras jako konstrukcja sama w sobie jest idealnym miejscem do zabawy dla dzieci. Z jednej strony na świeżym powietrzu, z drugiej zaś blisko domu i w zasięgu naszego wzroku, gdy zajmujemy się swoimi obowiązkami wewnątrz budynku. Powierzchnia tarasu jest równa, więc maluch może bez przeszkód bawić się nawet niewielkimi rozmiarowo zabawkami, bez obaw, że zgubi je gdzieś w trawie. I w końcu taras znajduje się nisko nad ziemią, więc nie ma potrzeby stosowania barierek. Dziecko nie spadnie z dużej wysokości i nie zrobi sobie krzywdy, doceni za to swobodę i możliwość zabawy zarówno na tarasie, jak i w ogrodzie.

Znaczenie właściwości desek kompozytowych

Deski kompozytowe na taras są idealnie gładkie, jednolite, pozbawione sęków, a w związku z tym spękań i ostrych krawędzi. Nie odkształcają się i nie wybrzuszają, nie tworzą więc nierówności, o które można by się zahaczyć lub potknąć. Dla rozbieganych dzieci ma to ogromne znaczenie!

Dla bezpieczeństwa tarasu ogromne znaczenie ma także obecność ryflowania, czyli podłużnych żłobień przebiegających wzdłuż desek. Deski kompozytowe są ryflowane po obu stronach. Dzięki temu są antypoślizgowe. Po tarasie można chodzić zarówno boso, jak i w butach dowolnego rodzaju – ryflowanie zawsze zapewnia dobrą przyczepność.

Ponadto taras nie traci swoich właściwości także wtedy, gdy jest mokry – podczas deszczu czy bezpośrednio po myciu. A wiadomo przecież, że dla maluchów nie ma nic lepszego, niż zabawa na zewnątrz podczas ciepłego, letniego deszczu. Dziecko na pewno nie pośliźnie się na mokrym tarasie, bo dzięki ryflowaniom woda odprowadzana jest z niego szybko i skutecznie. Co ważne, tymi samymi deskami można pokryć zarówno sam taras, jak i np. prowadzące z niego na ogród schodki.
Deska kompozytowa jest także niepalna. Każdy rodzic wie, że mając dzieci, trzeba przygotować się na każdą ewentualność. Dzieci przecież kuszą rzeczy zakazane, takie jak zapałki, fascynuje natomiast ognisko. Na tarasie z kompozytu ryzyko pożaru na szczęście nie istnieje.

W trosce o zdrowie

Skoro kompozyt jest ekologiczny, a więc przyjazny dla środowiska, to tym bardziej przyjazny jest człowiekowi. Stosowne europejskie atesty potwierdzają, że w procesie produkcji przestrzegane były rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, a produkt w trakcie montażu oraz eksploatacji nie emituje szkodliwych dla środowiska substancji.

Bezpieczeństwo tarasów z kompozytu polega także na tym, że łatwo utrzymuje się go w czystości. Poza tym sam materiał jest odporny na działanie grzybów i porostów. Bawiące się na tarasie dziecko nie ma zatem styczności z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Nawet przy bardzo bliskim kontakcie z powierzchnią desek.

Życzymy samych beztroskich chwil spędzonych na zabawie i wypoczynku na tarasie oraz oczywiście… sprzyjającej temu pogody!

Obsługa inwestycji
i sprzedaż hurtowa

Marcin Kuśnierek
Tel. +48 605 231 450
m.kusnierek@nowadeska.pl

Specjalista ds. sprzedaży
detalicznej

Jan Gryczyński
Tel. +48 693 999 081
j.gryczynski@nowadeska.pl

Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności