Deski kompozytowe – jak już wspomnieliśmy w premierowym artykule na blogu – są coraz chętniej wykorzystywane do budowy tarasu. Głównie ze względu na szybkość, łatwość w konserwacji oraz elegancki wygląd, imitujący prawdziwe drewno. Nie należy również zapomnieć o dużej wytrzymałości i odporności na wymagające warunki atmosferyczne. Dlatego taki taras – wykonany z desek kompozytowych – może nam służyć przez wiele lat, niezależnie od pory roku, chociaż oczywiście wymaga systematycznej pielęgnacji (jednak dużo rzadziej niż w przypadku naturalnego drewna).Po założeniu desek, nie jest konieczne dodatkowe zabezpieczenie (np. w postaci impregnatów czy farby). Kupujemy gotowy produkt, wynajmujemy ekipę do montażu (lub robimy to samodzielnie) i możemy powoli przenosić salon na świeże powietrze.

Deska kompozytowa = uniwersalność

Deski kompozytowe – co jest kolejnym argumentów za tym rozwiązaniem – są również bardzo uniwersalne. Mogą być stosowane nie tylko jako podłoże tarasu, ale również świetnie sprawdzają się przy obrzeżach basenów oraz ogrodzeniach, czyli najbardziej narażonych miejscach (np. poprzez brak zadaszenia) na trudne warunki atmosferyczne. Deski kompozytowe – jako odporne na czynniki biologiczne – nie są zagrożone ingerencją grzybów i innych szkodników, które działają destrukcyjnie, psując tym samym estetykę.

Montaż systemów kompozytowych

Tak jak na początku wspomnieliśmy, montaż systemów kompozytów jest bardzo łatwy, a samo łączenie desek jest bardzo stabilne. Wynika to z faktu, że wszystkie elementy montażowe są produkowane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, która jest gwarancją długiej żywotności. Dla bezpieczeństwa polecamy stosować wszystkie elementy składowe od jednego producenta lub używać elementów zamiennych dopuszczonych przez producenta np. legarów aluminiowych. Dzięki takim zaleceniom mamy zapewnienie, że system tarasowy będzie precyzyjnie do siebie pasował..